Kilpailu 11.1.2015, paikka Vantaa, järjestäjä Itä-Helsingin Agilityharrastajat ry

[A Mini 3] [C Mini 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [C Medi 3] [A Medi 3] [A Maksi 3] [C Maksi 3] [B Maksi 3]

A agilityrata, mini 3, kello 8:00, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 44, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 33 shelam Aino Trouble-Free Adrian Outi Korhonen HAU 34,72 5,01 -15,28 0 -15,28  
2 2 shelam Peikko Taikahännän Muumipeikko Sanna Katainen SWAU 36,37 4,78 -13,63 0 -13,63  
3 19 shelam Medley Freudenbringer Janica Jaana Leppänummi I-HAH 36,57 4,76 -13,43 0 -13,43 SERT FI AVA
4 54 shelam Misty Freudenbringer Gloria Jaana Leppänummi I-HAH 36,93 4,71 -13,07 0 -13,07  
5 10 kesvil Narri Greyfun's Unquestionably Yours Johanna Kauppinen I-HAH 37,70 4,61 -12,30 0 -12,30  
6 53 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH 38,38 4,53 -11,62 0 -11,62  
7 4 x-rotu Vimppu Vimppu Siiri Saukko AGRY 39,23 4,43 -10,77 0 -10,77  
8 5 jackru Niki Stablebuddys Nikkisixx Pauliina Kuronen HI-HA 40,01 4,35 -9,99 0 -9,99  
9 48 borter Touko Grindstones Glenmore Sanna Leimunen BAT 40,14 4,34 -9,86 0 -9,86  
10 14 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 40,49 4,30 -9,51 0 -9,51  
11 32 parson Loru Joutilaan Prada Marja Lahikainen MAH 42,17 4,13 -7,83 0 -7,83  
12 42 käävil Sissi Wild Apricot Estelle Merja Ihonen KK-99 44,23 3,93 -5,77 0 -5,77  
13 40 lanhee Heta Jazz High Tide Marja Huovila VEIKK 44,70 3,89 -5,30 0 -5,30  
14 51 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH 45,64 3,81 -4,36 0 -4,36  
15 1 borter Nedi Heathberry's Nevermind Kirsi Paasonen MAH 46,29 3,76 -3,71 0 -3,71  
16 55 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Päivi Karjalainen KAT 35,37 4,92 -14,63 5 5  
17 46 parson Raisu Tupla-Täplän Raivotar Nina Venäläinen KOTKA 37,65 4,62 -12,35 5 5  
18 56 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU 38,51 4,52 -11,49 5 5  
19 30 kääpin Hertta Maraca Ysl Babydoll Pia Ritaluoma TUUKK 38,88 4,47 -11,12 5 5  
20 15 shelam Pate Silimen Usvan Teräsmies Ulla Nikkilä P-HAU 39,20 4,44 -10,80 5 5  
21 7 parson Milli Gwragged Annwn Milly Mouse Vera Räsänen AST 40,76 4,27 -9,24 5 5  
22 12 mittel Wiiva Mikälie Wiivana Mari Lukkarinen SAVPK 40,84 4,26 -9,16 5 5  
23 3 borter Tina Heathberry's Spellbound Jaana Lindfors KKK 43,22 4,03 -6,78 5 5  
24 11 kääpin Miro Serituulen Gideon Hanna Gustafsson I-HAH 42,97 4,05 -7,03 10 10  
25 50 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 50,01 3,48 0,01 10 10,01  
26 29 borter Affu Karimäen Pasini Marika Nuikka BAT 43,62 3,99 -6,38 20 20  
  8 phalen Keelo Thairghay's Adrenaline Jaana Salonen KAT         HYL  
  9 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  16 parson Salma Scotstyles Flying Flash Juho Vainiomäki RIMA         HYL  
  22 borter Rane Grindstones Axel Jump Sanna Leimunen BAT         HYL  
  25 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Jesse Ojanen VEIKK         HYL  
  27 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen ATT         HYL  
  34 kääpin Kitri Kinghill's Khloe Henna Laaksonen I-HAH         HYL  
  35 kesvil Taika Wild Apricot Coco Chanel Teija Liikala JAU         HYL  
  38 mittel Venla Säde Mari Mäkelä I-HAH         HYL  
  39 parson Elmo Green Perry's Boomer Annina Myllyaho JAU         HYL  
  41 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  43 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU         HYL  
  44 jackru Waldo Jack's Hood Furdice Waldo Timo Toijonen RIMA         HYL  
  45 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  47 shelam Roosa Golden Rose Angel Eyes Jenna Ojanen VEIKK         HYL  
  49 parson Peppi Pitmywits Apple Of Eden Sanna Katainen SWAU         HYL  
  52 bicfri Jedi Leeward's Phantom Traveler Anna-Maria Lahesmaa-Korpinen I-HAH         HYL  
  206 parson Stara Tupla-Täplän Tähdet Tähdet Heli Saukkola NU-PU         HYL  
  31 x-rotu Vilma Vilma Hanna Downton JAU         POIS  
  57 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU         POIS  

C hyppyrata, mini 3, kello 9:10, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 52, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 20 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri HAU 28,00 5,50 -12,00 0 -12,00  
2 25 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Jesse Ojanen VEIKK 29,43 5,23 -10,57 0 -10,57 SERT-H FI AVA-H
3 36 shelam Tira Gretagarbo Eveliina Eklund I-HAH 29,66 5,19 -10,34 0 -10,34  
4 33 shelam Aino Trouble-Free Adrian Outi Korhonen HAU 29,90 5,15 -10,10 0 -10,10  
5 43 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU 30,15 5,11 -9,85 0 -9,85  
6 39 parson Elmo Green Perry's Boomer Annina Myllyaho JAU 30,24 5,09 -9,76 0 -9,76  
7 55 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Päivi Karjalainen KAT 31,05 4,96 -8,95 0 -8,95  
8 13 tarupi Mai Yacatis Älynväläys Elina Kaprio ATD 31,09 4,95 -8,91 0 -8,91  
9 206 parson Stara Tupla-Täplän Tähdet Tähdet Heli Saukkola NU-PU 31,74 4,85 -8,26 0 -8,26  
10 18 tarupi Jussi Tarupihan Keskikesänjuhla Markku Kaukinen JAU 32,18 4,79 -7,82 0 -7,82  
11 27 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen ATT 32,32 4,76 -7,68 0 -7,68  
12 28 kääpin Pate Queridos Diablos Elevado Emilio Satu Nurmi I-HAH 33,33 4,62 -6,67 0 -6,67  
13 15 shelam Pate Silimen Usvan Teräsmies Ulla Nikkilä P-HAU 33,40 4,61 -6,60 0 -6,60  
14 7 parson Milli Gwragged Annwn Milly Mouse Vera Räsänen AST 33,53 4,59 -6,47 0 -6,47  
14 53 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH 33,53 4,59 -6,47 0 -6,47  
16 52 bicfri Jedi Leeward's Phantom Traveler Anna-Maria Lahesmaa-Korpinen I-HAH 34,31 4,49 -5,69 0 -5,69  
17 42 käävil Sissi Wild Apricot Estelle Merja Ihonen KK-99 34,80 4,43 -5,20 0 -5,20  
18 30 kääpin Hertta Maraca Ysl Babydoll Pia Ritaluoma TUUKK 34,81 4,42 -5,19 0 -5,19  
19 37 jackru Roosa Roosa Pauliina Kuronen HI-HA 34,88 4,41 -5,12 0 -5,12  
20 4 x-rotu Vimppu Vimppu Siiri Saukko AGRY 35,98 4,28 -4,02 0 -4,02  
21 205 pitmäy Felix Red Glow's Maxwell Smart Tiia Tuhkanen AGRY 36,02 4,28 -3,98 0 -3,98  
22 21 kääsna Madde Trixer Jamaica Marjaana Hirviniemi I-HAH 36,33 4,24 -3,67 0 -3,67  
23 3 borter Tina Heathberry's Spellbound Jaana Lindfors KKK 36,88 4,18 -3,12 0 -3,12  
24 11 kääpin Miro Serituulen Gideon Hanna Gustafsson I-HAH 36,89 4,18 -3,11 0 -3,11  
25 1 borter Nedi Heathberry's Nevermind Kirsi Paasonen MAH 36,94 4,17 -3,06 0 -3,06  
26 23 käävil Siiri Equerry´s Sweet Lie Jenni Ikävalko PORSK 39,69 3,88 -0,31 0 -0,31  
27 22 borter Rane Grindstones Axel Jump Sanna Leimunen BAT 39,71 3,88 -0,29 0 -0,29  
28 24 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 30,65 5,02 -9,35 5 5  
29 45 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO 31,14 4,95 -8,86 5 5  
30 47 shelam Roosa Golden Rose Angel Eyes Jenna Ojanen VEIKK 31,50 4,89 -8,50 5 5  
31 12 mittel Wiiva Mikälie Wiivana Mari Lukkarinen SAVPK 32,13 4,79 -7,87 5 5  
32 48 borter Touko Grindstones Glenmore Sanna Leimunen BAT 35,41 4,35 -4,59 5 5  
33 8 phalen Keelo Thairghay's Adrenaline Jaana Salonen KAT 38,51 4,00 -1,49 5 5  
34 50 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 39,99 3,85 -0,01 5 5  
35 49 parson Peppi Pitmywits Apple Of Eden Sanna Katainen SWAU 29,45 5,23 -10,55 10 10  
36 29 borter Affu Karimäen Pasini Marika Nuikka BAT 40,94 3,76 0,94 10 10,94  
  2 shelam Peikko Taikahännän Muumipeikko Sanna Katainen SWAU         HYL  
  6 shelam Niki Deliilan Nicky Eveliina Eklund I-HAH         HYL  
  9 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  10 kesvil Narri Greyfun's Unquestionably Yours Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  14 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  16 parson Salma Scotstyles Flying Flash Juho Vainiomäki RIMA         HYL  
  17 cocspa Lilli Goldbird's Butterfly Girl Anneli Auhto HAU         HYL  
  32 parson Loru Joutilaan Prada Marja Lahikainen MAH         HYL  
  34 kääpin Kitri Kinghill's Khloe Henna Laaksonen I-HAH         HYL  
  35 kesvil Taika Wild Apricot Coco Chanel Teija Liikala JAU         HYL  
  38 mittel Venla Säde Mari Mäkelä I-HAH         HYL  
  40 lanhee Heta Jazz High Tide Marja Huovila VEIKK         HYL  
  41 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  44 jackru Waldo Jack's Hood Furdice Waldo Timo Toijonen RIMA         HYL  
  46 parson Raisu Tupla-Täplän Raivotar Nina Venäläinen KOTKA         HYL  
  56 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU         HYL  
  26 mittel Riki Pienenpolun Riki Merja Pelkonen PORSK         POIS  
  31 x-rotu Vilma Vilma Hanna Downton JAU         POIS  
  57 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU         POIS  

B agilityrata, mini 3, kello 10:25, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 55, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 20 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri HAU 31,22 5,45 -16,78 0 -16,78  
2 39 parson Elmo Green Perry's Boomer Annina Myllyaho JAU 32,98 5,16 -15,02 0 -15,02  
3 46 parson Raisu Tupla-Täplän Raivotar Nina Venäläinen KOTKA 33,31 5,10 -14,69 0 -14,69  
4 16 parson Salma Scotstyles Flying Flash Juho Vainiomäki RIMA 33,94 5,01 -14,06 0 -14,06 SERT-A
5 25 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Jesse Ojanen VEIKK 34,09 4,99 -13,91 0 -13,91  
6 33 shelam Aino Trouble-Free Adrian Outi Korhonen HAU 34,21 4,97 -13,79 0 -13,79  
7 2 shelam Peikko Taikahännän Muumipeikko Sanna Katainen SWAU 35,19 4,83 -12,81 0 -12,81  
8 4 x-rotu Vimppu Vimppu Siiri Saukko AGRY 36,59 4,65 -11,41 0 -11,41  
9 18 tarupi Jussi Tarupihan Keskikesänjuhla Markku Kaukinen JAU 36,68 4,64 -11,32 0 -11,32  
10 53 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH 37,39 4,55 -10,61 0 -10,61  
11 6 shelam Niki Deliilan Nicky Eveliina Eklund I-HAH 37,44 4,54 -10,56 0 -10,56  
12 28 kääpin Pate Queridos Diablos Elevado Emilio Satu Nurmi I-HAH 39,01 4,36 -8,99 0 -8,99  
13 30 kääpin Hertta Maraca Ysl Babydoll Pia Ritaluoma TUUKK 39,33 4,32 -8,67 0 -8,67  
14 48 borter Touko Grindstones Glenmore Sanna Leimunen BAT 39,57 4,30 -8,43 0 -8,43  
15 44 jackru Waldo Jack's Hood Furdice Waldo Timo Toijonen RIMA 39,73 4,28 -8,27 0 -8,27  
16 52 bicfri Jedi Leeward's Phantom Traveler Anna-Maria Lahesmaa-Korpinen I-HAH 41,41 4,11 -6,59 0 -6,59  
17 32 parson Loru Joutilaan Prada Marja Lahikainen MAH 42,90 3,96 -5,10 0 -5,10  
18 3 borter Tina Heathberry's Spellbound Jaana Lindfors KKK 43,13 3,94 -4,87 0 -4,87  
19 23 käävil Siiri Equerry´s Sweet Lie Jenni Ikävalko PORSK 45,55 3,73 -2,45 0 -2,45  
20 51 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH 45,89 3,70 -2,11 0 -2,11  
21 34 kääpin Kitri Kinghill's Khloe Henna Laaksonen I-HAH 46,71 3,64 -1,29 0 -1,29  
22 42 käävil Sissi Wild Apricot Estelle Merja Ihonen KK-99 49,13 3,46 1,13 0 1,13  
23 22 borter Rane Grindstones Axel Jump Sanna Leimunen BAT 50,69 3,35 2,69 0 2,69  
24 35 kesvil Taika Wild Apricot Coco Chanel Teija Liikala JAU 34,71 4,90 -13,29 5 5  
25 24 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 35,34 4,81 -12,66 5 5  
26 49 parson Peppi Pitmywits Apple Of Eden Sanna Katainen SWAU 36,94 4,60 -11,06 5 5  
27 38 mittel Venla Säde Mari Mäkelä I-HAH 36,97 4,60 -11,03 5 5  
28 54 shelam Misty Freudenbringer Gloria Jaana Leppänummi I-HAH 37,89 4,49 -10,11 5 5  
29 43 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU 38,78 4,38 -9,22 5 5  
30 27 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen ATT 48,05 3,54 0,05 5 5,05  
31 205 pitmäy Felix Red Glow's Maxwell Smart Tiia Tuhkanen AGRY 44,86 3,79 -3,14 10 10  
32 21 kääsna Madde Trixer Jamaica Marjaana Hirviniemi I-HAH 48,77 3,49 0,77 10 10,77  
  1 borter Nedi Heathberry's Nevermind Kirsi Paasonen MAH         HYL  
  5 jackru Niki Stablebuddys Nikkisixx Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  7 parson Milli Gwragged Annwn Milly Mouse Vera Räsänen AST         HYL  
  8 phalen Keelo Thairghay's Adrenaline Jaana Salonen KAT         HYL  
  9 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  10 kesvil Narri Greyfun's Unquestionably Yours Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  11 kääpin Miro Serituulen Gideon Hanna Gustafsson I-HAH         HYL  
  12 mittel Wiiva Mikälie Wiivana Mari Lukkarinen SAVPK         HYL  
  13 tarupi Mai Yacatis Älynväläys Elina Kaprio ATD         HYL  
  14 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  15 shelam Pate Silimen Usvan Teräsmies Ulla Nikkilä P-HAU         HYL  
  17 cocspa Lilli Goldbird's Butterfly Girl Anneli Auhto HAU         HYL  
  19 shelam Medley Freudenbringer Janica Jaana Leppänummi I-HAH         HYL  
  29 borter Affu Karimäen Pasini Marika Nuikka BAT         HYL  
  36 shelam Tira Gretagarbo Eveliina Eklund I-HAH         HYL  
  40 lanhee Heta Jazz High Tide Marja Huovila VEIKK         HYL  
  41 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  45 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  47 shelam Roosa Golden Rose Angel Eyes Jenna Ojanen VEIKK         HYL  
  50 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  55 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  56 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU         HYL  
  206 parson Stara Tupla-Täplän Tähdet Tähdet Heli Saukkola NU-PU         HYL  
  26 mittel Riki Pienenpolun Riki Merja Pelkonen PORSK         POIS  
  31 x-rotu Vilma Vilma Hanna Downton JAU         POIS  
  57 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 11:50, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 62, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 94 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU 35,33 4,90 -13,67 0 -13,67  
2 71 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT 35,42 4,88 -13,58 0 -13,58  
3 98 shelam Halo Trouble-Free Cleopatra Outi Korhonen HAU 35,73 4,84 -13,27 0 -13,27  
4 116 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU 35,97 4,81 -13,03 0 -13,03  
5 82 kesvil Reino Hearty's Black Prince Maija Määttänen HSKH 38,84 4,45 -10,16 0 -10,16  
6 74 amecoc Mike Exlamation Miracle Hunter Viveka Karlsson-Mäkelä PIRKU 41,33 4,19 -7,67 0 -7,67  
7 111 kesvil Rudy Chamaemorus Bon Morceau Jenni Vuorinen I-HAH 41,78 4,14 -7,22 0 -7,22  
8 87 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH 42,98 4,03 -6,02 0 -6,02  
9 70 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen JAU 43,63 3,96 -5,37 0 -5,37  
10 107 shelam Retu Halivaaran Tumma Karpaasi Noora Haakana KOIVU 44,92 3,85 -4,08 0 -4,08  
11 83 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU 45,16 3,83 -3,84 0 -3,84  
12 77 espves Soya Concurrido Navidena Nevada Annika Hyvönen PORSK 46,66 3,71 -2,34 0 -2,34  
13 93 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind Paula Polvinen HSKK 47,95 3,61 -1,05 0 -1,05  
14 85 espves Oosa Concurrido Osado Osa Merja Rajala PORSK 50,87 3,40 1,87 0 1,87  
15 95 espves Gimma Marikharon Naramig Taru Ruohonen ATT 38,90 4,45 -10,10 5 5  
16 96 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Juha Aronen TSAU 38,95 4,44 -10,05 5 5  
17 84 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH 39,78 4,35 -9,22 5 5  
18 112 manter Jolle Hilmanter's Jolly Roger Tiina Rantio JANKK 42,83 4,04 -6,17 5 5  
19 63 koohon Kafi Callitris Kafilo Gatrina Ari Partti LAU 43,91 3,94 -5,09 5 5  
20 129 schape Ikwil Lumikuono Conamore Ikwil Marika Forslund KOTKA 44,61 3,88 -4,39 5 5  
21 99 shelam Pihka Brainpool's Flame Of Passion Sari Strömberg JAU 44,73 3,87 -4,27 5 5  
22 79 espves Funny Concurrido Querida Hija Kirsi Hiltunen JAU 48,34 3,58 -0,66 5 5  
23 113 shelam Peetu Golden Rose Bounty Hunter Ulla Nikkilä P-HAU 48,44 3,57 -0,56 5 5  
24 109 espves Hellu Roydilic De Ubrique Heikki Järvinen HAU 40,58 4,26 -8,42 10 10  
25 58 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU 43,83 3,95 -5,17 10 10  
26 126 pumi Nappi Dolgos Fülöp Kristiina Lehvilä AST 44,27 3,91 -4,73 10 10  
27 78 pumi Piki Noisy Dog's Elegia Carita Friberg MÄNTS 56,14 3,08 7,14 5 12,14  
  59 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU         HYL  
  60 mittel Sulo Mintgarden's Argon Niina Murisoja HSKH         HYL  
  62 walspa Pihla Jangas Gale Wind Eve-Maria Moilanen HSKH         HYL  
  64 shelam Manu Foxitar Discoreipas Mariel Alin I-HAH         HYL  
  65 walter Inka Upos Hleio Katja Ojala A-KOT         HYL  
  66 koohon Keira Bullbenz Kooi Uma Geri Anne Hirvonen KOOHO         HYL  
  67 shelam Goa Pilvimarjan Vadelma Sanni Kariniemi P-HAU         HYL  
  68 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU         HYL Juoksu
  72 koohon Flow Phoenix-Shila Van Youngmuskyteira Merja Suomalainen RIMA         HYL  
  73 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  75 shelam Gizmo Khimairan Blue Tangle Of Lies Sarah O'reilly AGRY         HYL  
  76 cocspa Touko Leading-Light The Right Thing Aija Sulander HSKH         HYL  
  80 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH         HYL  
  81 espves Tinka Green Perry's Tinkerbell Sanna Lehtonen HSKH         HYL  
  88 skette Miro Shoutinghill Sea Monkey Esa Lehdistö ATT         HYL  
  89 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU         HYL  
  91 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH         HYL  
  92 slapko Pörri Puhtituulen Heimo Huima Timo Ruuttunen HSKK         HYL  
  97 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU         HYL  
  100 kromfo Frank Tornado Nina Marjamäki KKK         HYL  
  101 koohon Tinka Black Amiikos Oekelina Odilia Merja Rajala PORSK         HYL  
  102 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST         HYL  
  103 manter Devi Bonwild Devil's Eye Merja Halme A-KOT         HYL  
  105 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI         HYL  
  106 espves Peppi Caraydan Icastica Jonna Väyrynen HAU         HYL  
  108 kromfo Pila Kipazin Just A Joke Hanna Degerman TAKUT         HYL  
  110 auskel Tinka Cefeus Qatinka Ii Maria Seppänen I-HAH         HYL  
  114 pyrpap Sani Calins Nounours Sans Nuages Tiina Mäkinen SIUNT         HYL  
  118 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski RIMA         HYL  
  119 espves Dia Caraydan Charapita Sanna Lehtonen HSKH         HYL  
  120 lagrom Netta Cantharellin Canzonetta Di Natale Sirpa Jääskeläinen KAT         HYL Juoksu
  122 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka HAU         HYL  
  124 cocspa Siiri Delichon Butterfly Sanna Toivola-Järvinen HAU         HYL  
  125 espves Mocca Caraydan Boomerang Tiina Virtanen JANKK         HYL  
  127 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Tea Huotari I-HAH         HYL  
  69 koohon Veiko Bullbenz Kooi Veiko Geri Henrika Pelkonen HSKH         POIS  
  104 shelam Inkki Amorosan Onerva Riitta Oksman KOTKA         POIS  
  121 kesvil Tyyne Celesterling Dazzling Dancer Eeva Ihatsu JAU         POIS  

C hyppyrata, medi 3, kello 13:30, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 67, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 81 espves Tinka Green Perry's Tinkerbell Sanna Lehtonen HSKH 29,96 5,11 -13,04 0 -13,04  
2 95 espves Gimma Marikharon Naramig Taru Ruohonen ATT 30,76 4,97 -12,24 0 -12,24  
3 67 shelam Goa Pilvimarjan Vadelma Sanni Kariniemi P-HAU 30,77 4,97 -12,23 0 -12,23  
4 71 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT 31,25 4,90 -11,75 0 -11,75  
5 119 espves Dia Caraydan Charapita Sanna Lehtonen HSKH 31,79 4,81 -11,21 0 -11,21  
6 80 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH 31,92 4,79 -11,08 0 -11,08  
7 121 kesvil Tyyne Celesterling Dazzling Dancer Eeva Ihatsu JAU 33,50 4,57 -9,50 0 -9,50  
8 127 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Tea Huotari I-HAH 33,61 4,55 -9,39 0 -9,39  
9 117 vehter Frida Sandmarks Gwen Alexandra Lappalainen I-HAH 34,23 4,47 -8,77 0 -8,77  
10 63 koohon Kafi Callitris Kafilo Gatrina Ari Partti LAU 34,31 4,46 -8,69 0 -8,69  
11 59 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU 35,49 4,31 -7,51 0 -7,51  
12 128 shelam Uuno Päättymätön Olemisen Riemu Katja Kumpulainen JAU 35,74 4,28 -7,26 0 -7,26  
13 97 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 36,49 4,19 -6,51 0 -6,51  
14 79 espves Funny Concurrido Querida Hija Kirsi Hiltunen JAU 36,53 4,19 -6,47 0 -6,47  
15 87 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH 36,65 4,18 -6,35 0 -6,35  
16 96 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Juha Aronen TSAU 36,84 4,15 -6,16 0 -6,16  
17 107 shelam Retu Halivaaran Tumma Karpaasi Noora Haakana KOIVU 37,31 4,10 -5,69 0 -5,69  
18 113 shelam Peetu Golden Rose Bounty Hunter Ulla Nikkilä P-HAU 37,33 4,10 -5,67 0 -5,67  
19 129 schape Ikwil Lumikuono Conamore Ikwil Marika Forslund KOTKA 37,93 4,03 -5,07 0 -5,07  
20 77 espves Soya Concurrido Navidena Nevada Annika Hyvönen PORSK 38,36 3,99 -4,64 0 -4,64  
21 83 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU 38,55 3,97 -4,45 0 -4,45  
22 120 lagrom Netta Cantharellin Canzonetta Di Natale Sirpa Jääskeläinen KAT 38,60 3,96 -4,40 0 -4,40 Juoksu
23 124 cocspa Siiri Delichon Butterfly Sanna Toivola-Järvinen HAU 39,37 3,89 -3,63 0 -3,63  
24 102 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST 39,91 3,83 -3,09 0 -3,09  
25 112 manter Jolle Hilmanter's Jolly Roger Tiina Rantio JANKK 40,17 3,81 -2,83 0 -2,83  
26 103 manter Devi Bonwild Devil's Eye Merja Halme A-KOT 40,23 3,80 -2,77 0 -2,77  
27 92 slapko Pörri Puhtituulen Heimo Huima Timo Ruuttunen HSKK 42,76 3,58 -0,24 0 -0,24  
28 85 espves Oosa Concurrido Osado Osa Merja Rajala PORSK 43,35 3,53 0,35 0 0,35  
29 101 koohon Tinka Black Amiikos Oekelina Odilia Merja Rajala PORSK 45,95 3,33 2,95 0 2,95  
30 116 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU 31,76 4,82 -11,24 5 5  
31 91 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH 33,60 4,55 -9,40 5 5  
32 125 espves Mocca Caraydan Boomerang Tiina Virtanen JANKK 34,01 4,50 -8,99 5 5  
33 88 skette Miro Shoutinghill Sea Monkey Esa Lehdistö ATT 34,38 4,45 -8,62 5 5  
34 110 auskel Tinka Cefeus Qatinka Ii Maria Seppänen I-HAH 34,45 4,44 -8,55 5 5  
35 73 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH 37,60 4,07 -5,40 5 5  
36 75 shelam Gizmo Khimairan Blue Tangle Of Lies Sarah O'reilly AGRY 37,96 4,03 -5,04 5 5  
37 203 manter Dymi Bonwild Pure Dynamite Tiina Rantio JANKK 43,48 3,52 0,48 5 5,48  
38 98 shelam Halo Trouble-Free Cleopatra Outi Korhonen HAU 31,90 4,80 -11,10 10 10  
39 122 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka HAU 36,34 4,21 -6,66 10 10  
40 105 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI 39,80 3,84 -3,20 10 10  
41 64 shelam Manu Foxitar Discoreipas Mariel Alin I-HAH 43 3,56 0,00 10 10  
42 114 pyrpap Sani Calins Nounours Sans Nuages Tiina Mäkinen SIUNT 47,03 3,25 4,03 10 14,03  
43 78 pumi Piki Noisy Dog's Elegia Carita Friberg MÄNTS 52,71 2,90 9,71 5 14,71  
44 108 kromfo Pila Kipazin Just A Joke Hanna Degerman TAKUT 37,59 4,07 -5,41 20 20  
  58 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         HYL  
  60 mittel Sulo Mintgarden's Argon Niina Murisoja HSKH         HYL  
  62 walspa Pihla Jangas Gale Wind Eve-Maria Moilanen HSKH         HYL  
  65 walter Inka Upos Hleio Katja Ojala A-KOT         HYL  
  66 koohon Keira Bullbenz Kooi Uma Geri Anne Hirvonen KOOHO         HYL  
  68 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU         HYL Juoksu
  72 koohon Flow Phoenix-Shila Van Youngmuskyteira Merja Suomalainen RIMA         HYL  
  74 amecoc Mike Exlamation Miracle Hunter Viveka Karlsson-Mäkelä PIRKU         HYL  
  76 cocspa Touko Leading-Light The Right Thing Aija Sulander HSKH         HYL  
  82 kesvil Reino Hearty's Black Prince Maija Määttänen HSKH         HYL  
  84 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH         HYL  
  86 kromfo Ella Krumme Furche Desdemona Maarianna Takapuro JAU         HYL  
  89 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU         HYL  
  93 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind Paula Polvinen HSKK         HYL  
  94 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU         HYL  
  99 shelam Pihka Brainpool's Flame Of Passion Sari Strömberg JAU         HYL  
  100 kromfo Frank Tornado Nina Marjamäki KKK         HYL  
  106 espves Peppi Caraydan Icastica Jonna Väyrynen HAU         HYL  
  111 kesvil Rudy Chamaemorus Bon Morceau Jenni Vuorinen I-HAH         HYL  
  115 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         HYL  
  118 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski RIMA         HYL  
  126 pumi Nappi Dolgos Fülöp Kristiina Lehvilä AST         HYL  
  204 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH         HYL  
  61 perunk Meeko Wanhan Wuoren Hitti On Paras Kristiina Jokimies I-HAH         POIS  
  69 koohon Veiko Bullbenz Kooi Veiko Geri Henrika Pelkonen HSKH         POIS  
  104 shelam Inkki Amorosan Onerva Riitta Oksman KOTKA         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 14:55, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 62, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 67 shelam Goa Pilvimarjan Vadelma Sanni Kariniemi P-HAU 33,77 5,12 -15,23 0 -15,23  
2 118 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski RIMA 35,00 4,94 -14,00 0 -14,00 SERT-A,oik. FI AVA
3 89 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU 35,30 4,90 -13,70 0 -13,70  
4 84 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH 35,31 4,90 -13,69 0 -13,69  
5 98 shelam Halo Trouble-Free Cleopatra Outi Korhonen ACTIV 35,37 4,89 -13,63 0 -13,63  
6 106 espves Peppi Caraydan Icastica Jonna Väyrynen HAU 36,87 4,69 -12,13 0 -12,13  
7 59 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU 38,15 4,53 -10,85 0 -10,85  
8 125 espves Mocca Caraydan Boomerang Tiina Virtanen JANKK 38,75 4,47 -10,25 0 -10,25  
9 121 kesvil Tyyne Celesterling Dazzling Dancer Eeva Ihatsu JAU 38,98 4,44 -10,02 0 -10,02  
10 88 skette Miro Shoutinghill Sea Monkey Esa Lehdistö ATT 39,28 4,40 -9,72 0 -9,72  
11 115 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH 39,52 4,38 -9,48 0 -9,48  
12 111 kesvil Rudy Chamaemorus Bon Morceau Jenni Vuorinen I-HAH 41,21 4,20 -7,79 0 -7,79  
13 75 shelam Gizmo Khimairan Blue Tangle Of Lies Sarah O'reilly AGRY 43,18 4,01 -5,82 0 -5,82  
14 66 koohon Keira Bullbenz Kooi Uma Geri Anne Hirvonen KOOHO 43,88 3,94 -5,12 0 -5,12  
15 127 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Tea Huotari I-HAH 44,31 3,90 -4,69 0 -4,69  
16 83 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU 45,18 3,83 -3,82 0 -3,82  
17 93 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind Paula Polvinen HSKK 45,81 3,78 -3,19 0 -3,19  
18 203 manter Dymi Bonwild Pure Dynamite Tiina Rantio JANKK 48,79 3,55 -0,21 0 -0,21  
19 92 slapko Pörri Puhtituulen Heimo Huima Timo Ruuttunen HSKK 49,45 3,50 0,45 0 0,45  
20 101 koohon Tinka Black Amiikos Oekelina Odilia Merja Rajala PORSK 49,65 3,48 0,65 0 0,65  
21 95 espves Gimma Marikharon Naramig Taru Ruohonen ATT 34,68 4,99 -14,32 5 5  
22 91 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH 36,55 4,73 -12,45 5 5  
23 108 kromfo Pila Kipazin Just A Joke Hanna Degerman TAKUT 36,79 4,70 -12,21 5 5  
24 63 koohon Kafi Callitris Kafilo Gatrina Ari Partti LAU 38,03 4,55 -10,97 5 5  
25 117 vehter Frida Sandmarks Gwen Alexandra Lappalainen I-HAH 40,02 4,32 -8,98 5 5  
26 65 walter Inka Upos Hleio Katja Ojala A-KOT 40,34 4,29 -8,66 5 5  
27 105 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI 41,05 4,21 -7,95 5 5  
28 87 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH 43,33 3,99 -5,67 5 5  
29 74 amecoc Mike Exlamation Miracle Hunter Viveka Karlsson-Mäkelä PIRKU 45,00 3,84 -4,00 5 5  
30 60 mittel Sulo Mintgarden's Argon Niina Murisoja HSKH 46,58 3,71 -2,42 10 10  
31 86 kromfo Ella Krumme Furche Desdemona Maarianna Takapuro JAU 50,65 3,42 1,65 10 11,65  
32 112 manter Jolle Hilmanter's Jolly Roger Tiina Rantio JANKK 51,98 3,33 2,98 10 12,98  
  58 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         HYL  
  62 walspa Pihla Jangas Gale Wind Eve-Maria Moilanen HSKH         HYL  
  68 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU         HYL Juoksu
  70 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen JAU         HYL  
  71 espves Esso Caraydan Extasis Ville Liukka HAU         HYL  
  72 koohon Flow Phoenix-Shila Van Youngmuskyteira Merja Suomalainen RIMA         HYL  
  73 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  77 espves Soya Concurrido Navidena Nevada Annika Hyvönen PORSK         HYL  
  81 espves Tinka Green Perry's Tinkerbell Sanna Lehtonen HSKH         HYL  
  85 espves Oosa Concurrido Osado Osa Merja Rajala PORSK         HYL  
  94 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU         HYL  
  96 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Juha Aronen TSAU         HYL  
  97 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU         HYL  
  99 shelam Pihka Brainpool's Flame Of Passion Sari Strömberg JAU         HYL  
  100 kromfo Frank Tornado Nina Marjamäki KKK         HYL  
  102 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST         HYL  
  103 manter Devi Bonwild Devil's Eye Merja Halme A-KOT         HYL  
  107 shelam Retu Halivaaran Tumma Karpaasi Noora Haakana KOIVU         HYL  
  109 espves Hellu Roydilic De Ubrique Heikki Järvinen HAU         HYL  
  110 auskel Tinka Cefeus Qatinka Ii Maria Seppänen I-HAH         HYL  
  114 pyrpap Sani Calins Nounours Sans Nuages Tiina Mäkinen SIUNT         HYL  
  116 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU         HYL  
  119 espves Dia Caraydan Charapita Sanna Lehtonen HSKH         HYL  
  120 lagrom Netta Cantharellin Canzonetta Di Natale Sirpa Jääskeläinen KAT         HYL Juoksu
  122 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka HAU         HYL  
  123 kesvil Melba Caneris Greyrose Melina Suves HAU         HYL  
  124 cocspa Siiri Delichon Butterfly Sanna Toivola-Järvinen HAU         HYL  
  126 pumi Nappi Dolgos Fülöp Kristiina Lehvilä AST         HYL  
  128 shelam Uuno Päättymätön Olemisen Riemu Katja Kumpulainen JAU         HYL  
  129 schape Ikwil Lumikuono Conamore Ikwil Marika Forslund KOTKA         HYL  
  61 perunk Meeko Wanhan Wuoren Hitti On Paras Kristiina Jokimies I-HAH         POIS  
  69 koohon Veiko Bullbenz Kooi Veiko Geri Henrika Pelkonen HSKH         POIS  
  104 shelam Inkki Amorosan Onerva Riitta Oksman KOTKA         POIS  
  113 shelam Peetu Golden Rose Bounty Hunter Ulla Nikkilä P-HAU         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 16:25, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 64, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 191 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU 33,15 4,98 -12,85 0 -12,85  
2 188 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU 33,44 4,93 -12,56 0 -12,56  
3 134 borcol Hitti Decathlete's Hornet Janita Leinonen LAW 34,22 4,82 -11,78 0 -11,78  
4 197 borcol Paavo Tending Zest Hanna Hyypiä BAT 34,70 4,76 -11,30 0 -11,30 SERT-A
5 186 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 35,78 4,61 -10,22 0 -10,22  
6 182 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH 36,39 4,53 -9,61 0 -9,61  
7 201 auspai Varjo Saussurea Stop'n Think Kirsi Karhuniemi YLÖKK 36,78 4,49 -9,22 0 -9,22  
8 154 auspai Nessa Windedos After Eight Laura Lönnberg ATD 36,91 4,47 -9,09 0 -9,09  
9 133 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 37,33 4,42 -8,67 0 -8,67  
10 177 belpat Hätä No-How Zany Girl Heikki Järvinen HAU 38,41 4,30 -7,59 0 -7,59  
11 202 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK 38,59 4,28 -7,41 0 -7,41  
12 175 belpam Kick Kick Van De Vaardekenshoeve Heli Kallioniemi PORSK 39,23 4,21 -6,77 0 -6,77  
13 199 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 32,13 5,14 -13,87 5 5  
14 170 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Suvi Reini ATT 46,97 3,51 0,97 5 5,97  
15 161 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH 35,21 4,69 -10,79 10 10  
16 143 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA 36,44 4,53 -9,56 10 10  
17 200 auskel Pai Kelmi Paimenplikka Mari Lukkarinen SAVPK 36,64 4,50 -9,36 10 10  
18 172 belpag Pita Abiogenesis Aurora Borealis Maarianna Takapuro JAU 39,42 4,19 -6,58 10 10  
19 192 irlter Poju Lurvendhalis Widfara Outi Nuotio HSKH 44,57 3,70 -1,43 10 10  
20 140 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Jaakko Suoknuuti LAW 35,89 4,60 -10,11 15 15  
21 167 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU 39,15 4,22 -6,85 15 15  
22 181 borcol Donna Divining Rod's All Over Me Anja Savikko HAU 44,47 3,71 -1,53 15 15  
23 141 pitcol Hugo Joyhill Xtreme Game Noora Mäkelä I-HAH 53,83 3,07 7,83 10 17,83  
  128 borcol Ralli Rascal Sara Malinen HSKH         HYL LUOKKANOUSU
  130 auskel Taku Kelmi Mahtava Mäihä Sonja Paavola TSAU         HYL  
  131 pitcol Tinka Merry Moonray's Samba Swing Tarja Kiander HAU         HYL  
  132 sakpai Ninja Inis Vom Salztalblick Karoliina Nyyssönen KAT         HYL  
  135 belpam Gita Frosty Forest Bumblebee Heini Kämäräinen JAU         HYL  
  136 borcol Herr Günther Trust Your Heart Dio Harri Katainen SWAU         HYL  
  137 auskel Entti Nallikallion Kamileontti Noora Suntio JANKK         HYL  
  138 pitcol Jerry Roxier's Black Jazz Jenni Seppälä ATD         HYL  
  139 borcol Bond Trust Your Heart Ean Tiia Vitikainen ACE         HYL  
  142 auskel Tahvo Nallikallion Kaitse O Mahti Jenny Rantamölö RIMA         HYL  
  144 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HSKH         HYL  
  145 borcol Zoi Decathlete's Delizia Riina Koskelma BAT         HYL  
  146 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU         HYL  
  147 novnou Hilla Comaberenices Sanna Merivirta KAT         HYL  
  149 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki JAU         HYL  
  150 borcol Alli Woollandian Alli Salla Vuorenmaa KKK         HYL  
  155 borcol Träp Saunajaakon Strawberryfield Marianne Karjalainen P-HAU         HYL  
  156 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU         HYL  
  157 borcol Hope Tending Zinger Jaakko Knuutti BAT         HYL  
  158 borcol Taika Pythagoraan Super Champion Keijo Pietilä KOTKA         HYL  
  159 x-rotu Arttu Arttu Ensio Teija Aaltonen I-HAH         HYL  
  160 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  163 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK         HYL  
  164 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK         HYL  
  165 borcol Jenga Johan On Nollapeli Tiiu Toijala HAU         HYL  
  166 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  168 perunk Haltia Wanhan Wuoren Haltialaulu Maija Heimonen JAU         HYL  
  171 borcol Lotto Tronic Junex Harri Katainen BAT         HYL  
  173 borcol Leon Gladiator Janne Rajala ACE         HYL  
  174 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW         HYL  
  176 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         HYL  
  179 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL  
  180 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO         HYL  
  183 auspai Kylli Särkivaaran Yllin Kyllin Sani Paasonen BAT         HYL  
  185 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Käki HAU         HYL  
  189 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB         HYL  
  190 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen HSKH         HYL  
  193 auspai Iitu True Choice Dolled Up Paula Collin-Olkkonen HURHA         HYL  
  195 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki JAU         HYL  
  196 belpam Profi Tammikallion Profi Essi Sirola HEILU         HYL  
  198 belpat Nisse Macnillian Running Free Susanna Stark PORSK         HYL  
  151 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY         POIS  
  152 borcol Maija Toimiva Musta Maija Johanna Kiviharju KOTKA         POIS  
  162 novnou Hippu Nitric Spin Me Faster Minna-Maria Lindholm HSKK         POIS  
  184 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA         POIS  
  194 borcol Vea Tronic Pashmina Heli Järnefelt JAU         POIS  

C hyppyrata, maksi 3, kello 18:10, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 62, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 199 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 27,98 5,72 -15,02 0 -15,02  
2 161 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH 29,19 5,48 -13,81 0 -13,81  
3 157 borcol Hope Tending Zinger Jaakko Knuutti BAT 29,27 5,47 -13,73 0 -13,73  
4 187 borcol Zen Decathlete's Sirius Black Jaakko Suoknuuti LAW 29,53 5,42 -13,47 0 -13,47  
5 155 borcol Träp Saunajaakon Strawberryfield Marianne Karjalainen P-HAU 29,71 5,39 -13,29 0 -13,29  
6 140 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Jaakko Suoknuuti LAW 30,82 5,19 -12,18 0 -12,18  
7 198 belpat Nisse Macnillian Running Free Susanna Stark PORSK 31,04 5,16 -11,96 0 -11,96  
8 175 belpam Kick Kick Van De Vaardekenshoeve Heli Kallioniemi PORSK 31,32 5,11 -11,68 0 -11,68  
9 180 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 32,01 5,00 -10,99 0 -10,99  
10 143 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA 32,96 4,85 -10,04 0 -10,04  
11 202 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK 33,68 4,75 -9,32 0 -9,32  
12 172 belpag Pita Abiogenesis Aurora Borealis Maarianna Takapuro JAU 35,13 4,55 -7,87 0 -7,87  
13 132 sakpai Ninja Inis Vom Salztalblick Karoliina Nyyssönen KAT 35,85 4,46 -7,15 0 -7,15  
13 170 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Suvi Reini ATT 35,85 4,46 -7,15 0 -7,15  
15 159 x-rotu Arttu Arttu Ensio Teija Aaltonen I-HAH 38,73 4,13 -4,27 0 -4,27  
16 163 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK 32,97 4,85 -10,03 5 5  
17 174 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 35,09 4,56 -7,91 5 5  
18 164 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK 35,12 4,56 -7,88 5 5  
19 186 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 35,13 4,55 -7,87 5 5  
20 145 borcol Zoi Decathlete's Delizia Riina Koskelma BAT 36,44 4,39 -6,56 5 5  
21 136 borcol Herr Günther Trust Your Heart Dio Harri Katainen SWAU 28,30 5,65 -14,70 10 10  
22 141 pitcol Hugo Joyhill Xtreme Game Noora Mäkelä I-HAH 42,89 3,73 -0,11 10 10  
23 173 borcol Leon Gladiator Janne Rajala ACE 32,31 4,95 -10,69 15 15  
  130 auskel Taku Kelmi Mahtava Mäihä Sonja Paavola TSAU         HYL  
  131 pitcol Tinka Merry Moonray's Samba Swing Niklas Murtola HAU         HYL  
  133 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI         HYL  
  135 belpam Gita Frosty Forest Bumblebee Heini Kämäräinen JAU         HYL  
  137 auskel Entti Nallikallion Kamileontti Noora Suntio JANKK         HYL  
  138 pitcol Jerry Roxier's Black Jazz Jenni Seppälä ATD         HYL  
  139 borcol Bond Trust Your Heart Ean Tiia Vitikainen ACE         HYL  
  142 auskel Tahvo Nallikallion Kaitse O Mahti Jenny Rantamölö RIMA         HYL  
  144 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HSKH         HYL  
  146 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU         HYL  
  147 novnou Hilla Comaberenices Sanna Merivirta KAT         HYL  
  149 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki JAU         HYL  
  150 borcol Alli Woollandian Alli Salla Vuorenmaa KKK         HYL  
  153 walspa Essi Jangas Enttententten Tiina Janka HSKH         HYL  
  154 auspai Nessa Windedos After Eight Laura Lönnberg ATD         HYL  
  156 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU         HYL  
  158 borcol Taika Pythagoraan Super Champion Keijo Pietilä KOTKA         HYL  
  160 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  165 borcol Jenga Johan On Nollapeli Tiiu Toijala HAU         HYL  
  166 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  167 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU         HYL  
  168 perunk Haltia Wanhan Wuoren Haltialaulu Maija Heimonen JAU         HYL  
  171 borcol Lotto Tronic Junex Harri Katainen BAT         HYL  
  176 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         HYL  
  177 belpat Hätä No-How Zany Girl Heikki Järvinen HAU         HYL  
  178 borcol Paavo Tending Zest Jaakko Knuutti BAT         HYL  
  179 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL  
  181 borcol Donna Divining Rod's All Over Me Anja Savikko HAU         HYL  
  182 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  183 auspai Kylli Särkivaaran Yllin Kyllin Sani Paasonen BAT         HYL  
  185 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Käki HAU         HYL  
  190 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen HSKH         HYL  
  191 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         HYL  
  192 irlter Poju Lurvendhalis Widfara Outi Nuotio HSKH         HYL  
  193 auspai Iitu True Choice Dolled Up Paula Collin-Olkkonen HURHA         HYL  
  195 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki JAU         HYL  
  196 belpam Profi Tammikallion Profi Essi Sirola HEILU         HYL  
  200 auskel Pai Kelmi Paimenplikka Mari Lukkarinen SAVPK         HYL  
  201 auspai Varjo Saussurea Stop'n Think Kirsi Karhuniemi YLÖKK         HYL  
  151 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY         POIS  
  152 borcol Maija Toimiva Musta Maija Johanna Kiviharju KOTKA         POIS  
  162 novnou Hippu Nitric Spin Me Faster Minna-Maria Lindholm HSKK         POIS  
  184 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA         POIS  
  188 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU         POIS  
  189 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB         POIS  
  194 borcol Vea Tronic Pashmina Heli Järnefelt JAU         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 19:45, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 50, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 136 borcol Herr Günther Trust Your Heart Dio Harri Katainen SWAU 31,41 5,25 -12,59 0 -12,59  
2 134 borcol Hitti Decathlete's Hornet Janita Leinonen LAW 34,18 4,83 -9,82 0 -9,82  
3 130 auskel Taku Kelmi Mahtava Mäihä Sonja Paavola TSAU 34,19 4,83 -9,81 0 -9,81  
4 164 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK 34,69 4,76 -9,31 0 -9,31 SERT-A, oik. FI AVA
5 140 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Jaakko Suoknuuti LAW 34,92 4,72 -9,08 0 -9,08  
6 182 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH 36,89 4,47 -7,11 0 -7,11  
7 186 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 37,11 4,45 -6,89 0 -6,89  
8 143 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA 38,86 4,25 -5,14 0 -5,14  
9 144 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HSKH 38,89 4,24 -5,11 0 -5,11  
10 170 sakpai Armi Mira Vom Schopperweg Suvi Reini ATT 39,14 4,22 -4,86 0 -4,86  
11 146 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU 39,28 4,20 -4,72 0 -4,72  
12 131 pitcol Tinka Merry Moonray's Samba Swing Tarja Kiander HAU 46,88 3,52 2,88 0 2,88  
13 199 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 31,49 5,24 -12,51 5 5  
14 155 borcol Träp Saunajaakon Strawberryfield Marianne Karjalainen P-HAU 32,63 5,06 -11,37 5 5  
15 173 borcol Leon Gladiator Janne Rajala ACE 33,52 4,92 -10,48 5 5  
16 161 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH 34,04 4,85 -9,96 5 5  
17 166 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 34,28 4,81 -9,72 5 5  
18 185 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Käki HAU 34,94 4,72 -9,06 5 5  
19 196 belpam Profi Tammikallion Profi Essi Sirola HEILU 40,47 4,08 -3,53 5 5  
20 138 pitcol Jerry Roxier's Black Jazz Jenni Seppälä ATD 41,91 3,94 -2,09 5 5  
21 139 borcol Bond Trust Your Heart Ean Tiia Vitikainen ACE 33,41 4,94 -10,59 10 10  
22 201 auspai Varjo Saussurea Stop'n Think Kirsi Karhuniemi YLÖKK 37,96 4,35 -6,04 10 10  
23 191 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU 39,15 4,22 -4,85 10 10  
24 141 pitcol Hugo Joyhill Xtreme Game Noora Mäkelä I-HAH 49,64 3,32 5,64 10 15,64  
  132 sakpai Ninja Inis Vom Salztalblick Karoliina Nyyssönen KAT         HYL  
  135 belpam Gita Frosty Forest Bumblebee Heini Kämäräinen JAU         HYL  
  137 auskel Entti Nallikallion Kamileontti Noora Suntio JANKK         HYL  
  142 auskel Tahvo Nallikallion Kaitse O Mahti Jenny Rantamölö RIMA         HYL  
  145 borcol Zoi Decathlete's Delizia Riina Koskelma BAT         HYL  
  147 novnou Hilla Comaberenices Sanna Merivirta KAT         HYL  
  150 borcol Alli Woollandian Alli Salla Vuorenmaa KKK         HYL  
  154 auspai Nessa Windedos After Eight Laura Lönnberg ATD         HYL  
  156 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU         HYL  
  158 borcol Taika Pythagoraan Super Champion Keijo Pietilä KOTKA         HYL  
  159 x-rotu Arttu Arttu Ensio Teija Aaltonen I-HAH         HYL  
  160 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  163 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK         HYL  
  167 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU         HYL  
  171 borcol Lotto Tronic Junex Harri Katainen BAT         HYL  
  174 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW         HYL  
  176 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         HYL  
  179 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL  
  180 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO         HYL  
  183 auspai Kylli Särkivaaran Yllin Kyllin Sani Paasonen BAT         HYL  
  187 borcol Zen Decathlete's Sirius Black Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  190 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen HSKH         HYL  
  193 auspai Iitu True Choice Dolled Up Paula Collin-Olkkonen HURHA         HYL  
  198 belpat Nisse Macnillian Running Free Susanna Stark PORSK         HYL  
  200 auskel Pai Kelmi Paimenplikka Mari Lukkarinen SAVPK         HYL  
  202 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK         HYL  
  133 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI         POIS  
  153 walspa Essi Jangas Enttententten Tiina Janka HSKH         POIS  
  162 novnou Hippu Nitric Spin Me Faster Minna-Maria Lindholm HSKK         POIS  
  165 borcol Jenga Johan On Nollapeli Tiiu Toijala HAU         POIS  
  177 belpat Hätä No-How Zany Girl Heikki Järvinen HAU         POIS  
  184 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA         POIS  
  188 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU         POIS  
  189 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB         POIS  
  194 borcol Vea Tronic Pashmina Heli Järnefelt JAU         POIS