Kilpailu 8.9.2013, paikka Helsinki, järjestäjä Itä-Helsingin Agilityharrastajat ry

[A Medi 3] [A Maksi 3] [A Mini 3] [B Medi 3] [B Maksi 3] [B Mini 3]

A agilityrata, medi 3, kello 9:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 43, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 13 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU 33,67 4,40 -7,33 0 -7,33  
2 23 shelam Halo Trouble-Free Cleopatra Outi Korhonen HAU 34,61 4,28 -6,39 0 -6,39  
3 43 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU 35,26 4,20 -5,74 0 -5,74  
4 38 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH 35,27 4,20 -5,73 0 -5,73  
5 39 koohon Lily Of Aura Mar-Lee Eloisa Charisma Satu Siltanen HSKH 35,72 4,14 -5,28 0 -5,28  
6 25 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU 36,36 4,07 -4,64 0 -4,64  
7 36 espves Roa Caraydan Gea Minna Pessi-Härkönen BAT 37,32 3,97 -3,68 0 -3,68  
8 5 shelam Iisa Amarantes Que Viva Jani Rautio HU-PU 37,53 3,94 -3,47 0 -3,47  
9 6 parson Onni Joutilaan Onnenoskari Tomi Peltoranta KOIVU 39,33 3,76 -1,67 0 -1,67  
10 33 kromfo Das Atsalean Aina Tiina Lehtonen ATD 39,90 3,71 -1,10 0 -1,10  
11 19 lagrom Netta Cantharellin Canzonetta Di Natale Sirpa Jääskeläinen KAT 39,97 3,70 -1,03 0 -1,03  
12 2 beagle Rocky Cardiem Wanna Play This Anna Pekkala I-HAH 40,32 3,67 -0,68 0 -0,68  
13 27 koohon Dio Black Amiikos Dio Damianus Hannamari Nieminen HSKH 40,55 3,65 -0,45 0 -0,45  
14 10 walter Viivi Ronesco Joyful Jumper Minna Pessi-Härkönen BAT 36,72 4,03 -4,28 5 5  
15 34 mudi Pantse Vimmatun Särmäsälli Taneli Ikäheimo HSKH 37,15 3,98 -3,85 5 5  
16 1 vehter Frida Sandmarks Gwen Alexandra Lappalainen I-HAH 37,26 3,97 -3,74 5 5  
17 46 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST 42,34 3,50 1,34 5 6,34  
18 26 kesvil Vivi Reverancerouge Marianne Jokinen HSKH 42,47 3,48 1,47 5 6,47  
19 11 pinser Yrtti Pinjoy Basilica Laura Verkamo HAU 42,76 3,46 1,76 5 6,76  
20 44 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT 31,99 4,63 -9,01 10 10  
21 3 espves Romeo Caraydan Dios Mio Elina Salo HSKH 36,17 4,09 -4,83 10 10  
22 47 espves Hellu Roydilic De Ubrique Heikki Järvinen HAU 37,75 3,92 -3,25 10 10  
23 35 walter Nuutti Ronesco Jumping Jack Heini Leskinen HSKH 40,18 3,68 -0,82 10 10  
24 12 mudi Hoppu Vimmatun Toivottutoveri Meri Alku HSKH 41,38 3,58 0,38 10 10,38  
25 21 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH 43,77 3,38 2,77 10 12,77  
26 31 borter Leeko Flagstones Super Lego Nelli Kaulio BAT 43,92 3,37 2,92 10 12,92  
27 30 cocspa Siiri Delichon Butterfly Sanna Toivola-Järvinen HAU 44,93 3,29 3,93 10 13,93  
28 24 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH 41,27 3,59 0,27 15 15,27  
29 45 parson Osmo Tupla-Täplän Tornado Anne Koutu BAT 40,18 3,68 -0,82 20 20  
  4 mittel Sulo Mintgarden's Argon Saara Laakko HSKH         HYL  
  7 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Jade Erkko BAT         HYL  
  8 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU         HYL  
  14 shelam Sofi Sensusan Show Stopper Sari Mäkelä JAU         HYL  
  15 espves Hippi Green Perry's Sirena Laura Juuti HAU         HYL  
  17 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT         HYL  
  18 koohon Veiko Bullbenz Kooi Veiko Geri Henrika Pelkonen HSKH         HYL  
  20 isllam Trixi Koirakorven Titlingur Mika Harinen HSKH         HYL  
  22 espves Marta Laronja's Disco Boogie Heli Kuronen I-HAH         HYL  
  28 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Maija Pulkkanen I-HAH         HYL  
  29 shelam Fey Freudenbringer Josefine Stina Sandqvist AGRY         HYL  
  37 shelam Ritu Luonnikkaan Tytytositoimiin Tuula Kunnas KKK         HYL  
  40 shelam Krum Decision Dare Dude Jani Rautio HU-PU         HYL  
  41 espves Tinka Green Perry's Tinkerbell Laura Juuti HAU         HYL  
  9 cocspa Touko Leading-Light The Right Thing Aija Sulander HSKH         POIS  
  42 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 10:05, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 56, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 168 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 30,54 4,85 -10,46 0 -10,46 SERT-A
2 96 borcol Grim Kvarkin Galadriel Pirjo Yli-Juuti HAU 32,54 4,55 -8,46 0 -8,46  
3 57 borcol Hero Nice Of You To Come Bye Yes Or No Jonna Palmu TSAU 33,90 4,37 -7,10 0 -7,10  
4 91 auskel Koodi Placo Fia Eerika Pasanen HAU 33,94 4,36 -7,06 0 -7,06  
5 98 borcol Diesel Mcsanikan Arctic Blue Wenla Westerlund IMPHA 34,01 4,35 -6,99 0 -6,99  
6 87 borcol Step Wildmagpie's Muffin Emmi Lavikka BAT 35,47 4,17 -5,53 0 -5,53  
7 52 borcol Poppa Oakmeadow Dazzling Diamond Liisa Lehikoinen LÄGI 35,60 4,16 -5,40 0 -5,40  
8 50 mudi Paavo Kecskefogó Büszke Sari Siitonen HSKH 40,91 3,62 -0,09 0 -0,09  
9 88 whippe Viima Chosen Tricks Feeling High Sanna Koski AST 43,78 3,38 2,78 0 2,78  
10 94 pinser Herkko Ceriinan Ivar Marika Asikainen HSKH 44,96 3,29 3,96 0 3,96  
11 77 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 45,45 3,26 4,45 0 4,45  
12 103 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK 32,52 4,55 -8,48 5 5  
13 89 belpam Kitka Gem Simply Divine Iida Vakkuri BAT 32,93 4,49 -8,07 5 5  
14 84 auspai Mai Patchcoat Rigmarole Hanna Turunen HAU 33,11 4,47 -7,89 5 5  
15 90 borcol One Kvarkin Dom Perignon Ville Liukka HAU 35,43 4,18 -5,57 5 5  
16 55 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH 35,99 4,11 -5,01 5 5  
17 56 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 36,10 4,10 -4,90 5 5  
18 60 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU 36,94 4,01 -4,06 5 5  
19 72 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD 38,09 3,89 -2,91 5 5  
20 59 whippe Sani Softouch Blazing Sun Liisa Kopra AST 41,01 3,61 0,01 5 5,01  
21 100 auspai Fendi Coppercreek’s Good Luck Charm Kristiina Henriksén HAU 42,09 3,52 1,09 5 6,09  
22 93 pyrpal Foppa Bosdarros De Loubajac Soila Nykänen AST 36,42 4,06 -4,58 10 10  
23 99 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 36,48 4,06 -4,52 10 10  
24 49 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK 36,89 4,01 -4,11 10 10  
25 102 belpag Wicky Black Master's Wicked Beauty Christa Savolainen KKK 37,34 3,96 -3,66 10 10  
26 75 novnou Niki Hämäjärven Picnic Lover Iina Blomqvist I-HAH 41,18 3,59 0,18 10 10,18  
27 101 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 46,83 3,16 5,83 5 10,83  
28 104 slapko Sinna Kivimarjan Syysunelma Anne Huttunen NILSI 43,16 3,43 2,16 10 12,16  
29 97 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI 43,87 3,37 2,87 10 12,87  
30 62 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST 32,54 4,55 -8,46 15 15  
31 76 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH 33,48 4,42 -7,52 15 15  
32 63 novnou Rumba Reponi Kettuilla Osaa Laura Verkamo HAU 37,58 3,94 -3,42 15 15  
33 48 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH 39,84 3,71 -1,16 15 15  
34 83 auspai Ture Crofter Holding's Seré Vaquero Eila Alitupa KSSK 41,12 3,60 0,12 15 15,12  
35 70 belpat Diiva Diamant Des Pistes Noires Asko Salmi HSKH 41,88 3,53 0,88 15 15,88  
36 86 espves Kola Gotcha Daredevil Emilia Kainulainen I-HAH 43,54 3,40 2,54 15 17,54  
37 65 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT 32,56 4,55 -8,44 20 20  
38 82 walspa Raisa Jangas Duck Soup Tiina Janka HSKH 46,05 3,21 5,05 15 20,05  
39 67 belpat Hätä No-How Zany Girl Heikki Järvinen HAU 44,03 3,36 3,03 20 23,03  
40 68 belpam Dori Tammikallion Femma Jan Lönnqvist ATD 37,38 3,96 -3,62 25 25  
41 69 auspai Dere Ardiente Luchador Justo Eila Alitupa KSSK 35,18 4,21 -5,82 30 30  
  51 parcol Ella Topikan Capriela Aija Pelkonen JAU         HYL  
  53 borcol Sara Moonlight Mania's Charisma Emmi Lavikka BAT         HYL  
  54 auskel Emmi Coshagh Alegria Janne Karstunen BAT         HYL  
  58 auspai Musti Ardiente Valor Heroico Pipsa Sahrman ATD         HYL  
  61 borcol Gucci Tulitähden Fuel For Life Wenla Westerlund IMPHA         HYL  
  64 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  66 belpat Oni Honey Van Het Wouwenhof Sanna Toivola-Järvinen HAU         HYL  
  71 borcol Noppa Mithrandir Breeze Reea Salomaa ATD         HYL  
  74 lksaks Mosku Metsosuon Ener Tea Huotari I-HAH         HYL  
  78 x-rotu Arttu Arttu Ensio Teija Aaltonen I-HAH         HYL  
  80 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki JAU         HYL  
  81 auspai Kylli Särkivaaran Yllin Kyllin Sani Nevalainen BAT         HYL  
  85 borcol Spirit Nice Of You To Come Bye Always Ready Jonna Palmu TSAU         HYL  
  92 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT         HYL  
  95 novnou Nemo Middle Island's Afterglow Apache Sari Iija HSKH         HYL  
  73 borcol Meg Tending Pawnee Petteri Huotari BAT         POIS  

A agilityrata, mini 3, kello 11:25, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 58, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 166 shelam Java Minimonsin Downpour Maiju Korhonen ATD 33,01 4,48 -7,99 0 -7,99  
2 147 shelam Rondo Happy Master's No Speed Limits Anni Kelkka HAU 33,65 4,40 -7,35 0 -7,35  
3 154 shelam Sonic Mutkis Onnensoturi Sini Eriksson KKK 34,21 4,33 -6,79 0 -6,79  
4 116 shelam Aino Trouble-Free Adrian Outi Korhonen HAU 34,28 4,32 -6,72 0 -6,72  
5 162 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH 35,61 4,16 -5,39 0 -5,39  
6 120 käävil Yaya Joiner's Quality Yaya Yasmin Laura Ölander HSKH 36,47 4,06 -4,53 0 -4,53  
7 158 käävil Sasha Fourseason Friend's Burnetrose Laura Ölander HSKH 36,96 4,00 -4,04 0 -4,04  
8 118 cocspa Jazzy Great Escape Swings With Jazz Eva Bensky AST 37,75 3,92 -3,25 0 -3,25  
9 142 borter Jörö Junipermoor's Irish Dumond Pasi Vesenterä BAT 38,06 3,89 -2,94 0 -2,94  
10 122 cavspa Mandi Fireboy's Smooth Star Riitta Haaranen JAU 38,28 3,87 -2,72 0 -2,72  
11 108 kääpin Stella Kleinwesen Stella Arctica Harri Kauhanen KAT 38,84 3,81 -2,16 0 -2,16  
12 117 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 39,47 3,75 -1,53 0 -1,53  
13 145 käävil Nelli Bebella's Dark Dancer Elina Suoranta HSKH 39,65 3,73 -1,35 0 -1,35  
14 146 walter Riia Vicway Euphoria Sari Mäkelä JAU 40,02 3,70 -0,98 0 -0,98  
15 110 walter Nekku Ronesco Explorer Heini Leskinen HSKH 41,32 3,58 0,32 0 0,32  
16 157 cocspa Shirley Eben's Singin' In The Rain Eva Bensky AST 41,70 3,55 0,70 0 0,70  
17 113 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH 43,52 3,40 2,52 0 2,52  
18 125 jackru Jane Achanthus Calamity Jane Jonna Keskiaho HSKH 43,63 3,39 2,63 0 2,63  
19 155 kääpin Nadi Achando's Bianchi Maria Seppänen I-HAH 44,22 3,35 3,22 0 3,22  
20 151 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri BAT 32,81 4,51 -8,19 5 5  
21 165 parson Pulu Louise Toni Koutu BAT 33,98 4,36 -7,02 5 5  
22 163 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU 35,40 4,18 -5,60 5 5  
23 148 jackru Nipa Jevil's Xeronimo Päivikki Turula I-HAH 37,43 3,95 -3,57 5 5  
24 105 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko JAU 37,48 3,95 -3,52 5 5  
25 112 shelam Misty Freudenbringer Gloria Jaana Leppänummi I-HAH 37,49 3,95 -3,51 5 5  
26 138 parson Rinca Tupla-Täplän Rinca Pipsa Huuhka I-HAH 37,87 3,91 -3,13 5 5  
27 129 shelam Wii Kråkeslottets Miss Infiniti Irene Erling ATD 38,00 3,89 -3,00 5 5  
28 135 mittel Venla Säde Mari Mäkelä I-HAH 38,64 3,83 -2,36 5 5  
29 109 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 39,06 3,79 -1,94 5 5  
30 106 käävil Rico Canmoy's Flying Men Jenni Vaaksio KAT 41,14 3,60 0,14 5 5,14  
31 144 kääsna Madde Trixer Jamaica Marjaana Hirviniemi I-HAH 42,29 3,50 1,29 5 6,29  
32 133 borter Riesa Grindstones Sea Surge Mimmi Räsänen BAT 42,64 3,47 1,64 5 6,64  
33 132 borter Touko Grindstones Glenmore Sanna Leimunen BAT 44,14 3,35 3,14 5 8,14  
34 136 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen BAT 32,63 4,54 -8,37 10 10  
35 111 borter Gizmo Grindstones Speak Softly Tapio Niemi BAT 34,17 4,33 -6,83 10 10  
36 153 parson Milli Gwragged Annwn Milly Mouse Vera Räsänen AST 36,61 4,04 -4,39 10 10  
37 167 borter Tuikku Flagstones Happy-Go-Lucky Hannele Paajanti AST 40,41 3,66 -0,59 10 10  
38 156 cocspa Lilli Goldbird's Butterfly Girl Anneli Auhto COC 52,23 2,83 11,23 0 11,23  
39 152 jackru Jasu Chase Jonna Keskiaho HSKH 43,83 3,38 2,83 10 12,83  
40 160 shelam Medley Freudenbringer Janica Jaana Leppänummi I-HAH 44,97 3,29 3,97 10 13,97  
41 149 cavspa Melli Fireboy's My Honey Riitta Haaranen JAU 45,04 3,29 4,04 10 14,04  
42 119 borter Kerttu Flagstones Fly-by-Fire Kirsi Lindroos BAT 52,78 2,80 11,78 5 16,78  
43 114 borter Mii Flagstones Terrier Sari Ankkuri BAT 47,90 3,09 6,90 10 16,90  
44 139 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT 43,82 3,38 2,82 15 17,82  
45 164 ceskyt Aatu Willow Of Bumble-Bee Castle Jenni Huttunen I-HAH 61,95 2,39 20,95 5 25,95  
46 140 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 56,83 2,60 15,83 20 35,83  
  115 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  124 lägpys Elsa Tulikäpälän Roihu Raisa Katja Rahkola I-HAH         HYL  
  126 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  127 walter Kirppu Vicway Nirvana Terhi Kaitila WALTER         HYL  
  130 jackru Amelie Alli Jenni Leppänen HSKH         HYL  
  134 kääpin Miro Serituulen Gideon Hanna Gustafsson I-HAH         HYL  
  137 kääpin Kitri Kinghill's Khloe Henna Laaksonen I-HAH         HYL  
  141 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  143 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä ACE         HYL  
  150 lägpys Kaima Cimillan Katarina Keiju Paula Luomala KOIVU         HYL  
  159 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  161 walter Papu Vicway Silver Bird Hanna Kovanen KSSK         HYL  
  121 borter Väinö Foo Fighters Fan Mail Katri Näppä ACE         POIS  

B hyppyrata, medi 3, kello 10:05, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 45, ihanneaika 36 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 44 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT 28,83 4,82 -7,17 0 -7,17  
2 41 espves Tinka Green Perry's Tinkerbell Laura Juuti HAU 30,29 4,59 -5,71 0 -5,71  
3 23 shelam Halo Trouble-Free Cleopatra Outi Korhonen HAU 30,92 4,49 -5,08 0 -5,08  
4 34 mudi Pantse Vimmatun Särmäsälli Taneli Ikäheimo HSKH 31,14 4,46 -4,86 0 -4,86  
5 15 espves Hippi Green Perry's Sirena Laura Juuti HAU 31,99 4,34 -4,01 0 -4,01  
6 35 walter Nuutti Ronesco Jumping Jack Heini Leskinen HSKH 32,15 4,32 -3,85 0 -3,85  
7 39 koohon Lily Of Aura Mar-Lee Eloisa Charisma Satu Siltanen HSKH 33,51 4,15 -2,49 0 -2,49  
8 36 espves Roa Caraydan Gea Minna Pessi-Härkönen BAT 35,15 3,95 -0,85 0 -0,85  
9 21 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH 35,85 3,88 -0,15 0 -0,15  
10 26 kesvil Vivi Reverancerouge Marianne Jokinen HSKH 36,74 3,78 0,74 0 0,74  
11 33 kromfo Das Atsalean Aina Tiina Lehtonen ATD 37,26 3,73 1,26 0 1,26  
12 46 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST 37,41 3,72 1,41 0 1,41  
13 11 pinser Yrtti Pinjoy Basilica Laura Verkamo HAU 40,30 3,45 4,30 0 4,30  
14 47 espves Hellu Roydilic De Ubrique Heikki Järvinen HAU 30,86 4,50 -5,14 5 5  
15 38 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH 32,21 4,32 -3,79 5 5  
16 3 espves Romeo Caraydan Dios Mio Elina Salo HSKH 32,60 4,26 -3,40 5 5  
17 43 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU 36,95 3,76 0,95 5 5,95  
18 4 mittel Sulo Mintgarden's Argon Saara Laakko HSKH 41,20 3,37 5,20 5 10,20  
19 30 cocspa Siiri Delichon Butterfly Sanna Toivola-Järvinen HAU 36,55 3,80 0,55 10 10,55  
20 29 shelam Fey Freudenbringer Josefine Stina Sandqvist AGRY 46,08 3,02 10,08 5 15,08  
21 32 beagle Doro Cardiem Affairs In East Anna Pekkala I-HAH 43,86 3,17 7,86 10 17,86  
22 27 koohon Dio Black Amiikos Dio Damianus Hannamari Nieminen HSKH 44,83 3,10 8,83 10 18,83  
23 37 shelam Ritu Luonnikkaan Tytytositoimiin Tuula Kunnas KKK 53,09 2,62 17,09 5 22,09  
  1 vehter Frida Sandmarks Gwen Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  2 beagle Rocky Cardiem Wanna Play This Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  5 shelam Iisa Amarantes Que Viva Jani Rautio HU-PU         HYL  
  6 parson Onni Joutilaan Onnenoskari Tomi Peltoranta KOIVU         HYL  
  7 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Jade Erkko BAT         HYL  
  8 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU         HYL  
  10 walter Viivi Ronesco Joyful Jumper Minna Pessi-Härkönen BAT         HYL  
  12 mudi Hoppu Vimmatun Toivottutoveri Meri Alku HSKH         HYL  
  13 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU         HYL  
  14 shelam Sofi Sensusan Show Stopper Sari Mäkelä JAU         HYL  
  16 parson Junnu Amoenus Boromir Kirsti Degerlund KKK         HYL  
  17 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT         HYL  
  18 koohon Veiko Bullbenz Kooi Veiko Geri Henrika Pelkonen HSKH         HYL  
  19 lagrom Netta Cantharellin Canzonetta Di Natale Sirpa Jääskeläinen KAT         HYL  
  20 isllam Trixi Koirakorven Titlingur Mika Harinen HSKH         HYL  
  22 espves Marta Laronja's Disco Boogie Heli Kuronen I-HAH         HYL  
  24 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  25 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU         HYL  
  28 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Maija Pulkkanen I-HAH         HYL  
  31 borter Leeko Flagstones Super Lego Nelli Kaulio BAT         HYL  
  40 shelam Krum Decision Dare Dude Jani Rautio HU-PU         HYL  
  45 parson Osmo Tupla-Täplän Tornado Anne Koutu BAT         HYL  
  9 cocspa Touko Leading-Light The Right Thing Aija Sulander HSKH         POIS  
  42 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH         POIS  

B hyppyrata, maksi 3, kello 11:15, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 55, ihanneaika 36 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 56 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 29,78 4,67 -6,22 0 -6,22  
2 61 borcol Gucci Tulitähden Fuel For Life Wenla Westerlund IMPHA 31,74 4,38 -4,26 0 -4,26 SERT-H
3 54 auskel Emmi Coshagh Alegria Janne Karstunen BAT 31,87 4,36 -4,13 0 -4,13  
4 64 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto HSKH 33,26 4,18 -2,74 0 -2,74  
5 75 novnou Niki Hämäjärven Picnic Lover Iina Blomqvist I-HAH 33,33 4,17 -2,67 0 -2,67  
6 59 whippe Sani Softouch Blazing Sun Liisa Kopra AST 37,97 3,66 1,97 0 1,97  
7 60 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU 31,04 4,48 -4,96 5 5  
8 74 lksaks Mosku Metsosuon Ener Tea Huotari I-HAH 32,50 4,28 -3,50 5 5  
9 87 borcol Step Wildmagpie's Muffin Emmi Lavikka BAT 33,95 4,09 -2,05 5 5  
10 58 auspai Musti Ardiente Valor Heroico Pipsa Sahrman ATD 35,54 3,91 -0,46 5 5  
11 55 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH 35,56 3,91 -0,44 5 5  
12 102 belpag Wicky Black Master's Wicked Beauty Christa Savolainen KKK 37,82 3,67 1,82 5 6,82  
13 82 walspa Raisa Jangas Duck Soup Tiina Janka HSKH 37,90 3,67 1,90 5 6,90  
14 104 slapko Sinna Kivimarjan Syysunelma Anne Huttunen NILSI 40,42 3,44 4,42 5 9,42  
15 49 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK 34,51 4,03 -1,49 10 10  
16 77 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 44,40 3,13 8,40 5 13,40  
17 90 borcol One Kvarkin Dom Perignon Ville Liukka HAU 29,25 4,75 -6,75 15 15  
18 89 belpam Kitka Gem Simply Divine Iida Vakkuri BAT 30,13 4,61 -5,87 15 15  
19 63 novnou Rumba Reponi Kettuilla Osaa Laura Verkamo HAU 36,18 3,84 0,18 15 15,18  
20 76 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH 37,33 3,72 1,33 15 16,33  
21 93 pyrpal Foppa Bosdarros De Loubajac Soila Nykänen AST 37,55 3,70 1,55 15 16,55  
22 83 auspai Ture Crofter Holding's Seré Vaquero Eila Alitupa KSSK 38,48 3,61 2,48 15 17,48  
23 100 auspai Fendi Coppercreek’s Good Luck Charm Kristiina Henriksén HAU 38,58 3,60 2,58 15 17,58  
24 84 auspai Mai Patchcoat Rigmarole Hanna Turunen HAU 41,11 3,38 5,11 15 20,11  
25 101 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 41,70 3,33 5,70 15 20,70  
26 168 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 42,44 3,28 6,44 15 21,44  
27 52 borcol Poppa Oakmeadow Dazzling Diamond Liisa Lehikoinen LÄGI 41,65 3,34 5,65 20 25,65  
28 96 borcol Grim Kvarkin Galadriel Pirjo Yli-Juuti HAU 37,13 3,74 1,13 25 26,13  
  48 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH         HYL  
  50 mudi Paavo Kecskefogó Büszke Sari Siitonen HSKH         HYL  
  51 parcol Ella Topikan Capriela Aija Pelkonen JAU         HYL  
  53 borcol Sara Moonlight Mania's Charisma Emmi Lavikka BAT         HYL  
  57 borcol Hero Nice Of You To Come Bye Yes Or No Jonna Palmu TSAU         HYL  
  62 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST         HYL  
  65 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT         HYL  
  66 belpat Oni Honey Van Het Wouwenhof Sanna Toivola-Järvinen HAU         HYL  
  67 belpat Hätä No-How Zany Girl Heikki Järvinen HAU         HYL  
  68 belpam Dori Tammikallion Femma Jan Lönnqvist ATD         HYL  
  69 auspai Dere Ardiente Luchador Justo Eila Alitupa KSSK         HYL  
  70 belpat Diiva Diamant Des Pistes Noires Asko Salmi HSKH         HYL  
  72 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD         HYL  
  78 x-rotu Arttu Arttu Ensio Teija Aaltonen I-HAH         HYL  
  80 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki JAU         HYL  
  81 auspai Kylli Särkivaaran Yllin Kyllin Sani Nevalainen BAT         HYL  
  85 borcol Spirit Nice Of You To Come Bye Always Ready Jonna Palmu TSAU         HYL  
  86 espves Kola Gotcha Daredevil Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  88 whippe Viima Chosen Tricks Feeling High Sanna Koski AST         HYL  
  91 auskel Koodi Placo Fia Eerika Pasanen HAU         HYL  
  92 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT         HYL  
  94 pinser Herkko Ceriinan Ivar Marika Asikainen HSKH         HYL  
  95 novnou Nemo Middle Island's Afterglow Apache Sari Iija HSKH         HYL  
  97 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  98 borcol Diesel Mcsanikan Arctic Blue Wenla Westerlund IMPHA         HYL  
  99 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         HYL  
  103 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL  
  73 borcol Meg Tending Pawnee Petteri Huotari BAT         POIS  

B hyppyrata, mini 3, kello 12:25, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 61, ihanneaika 36 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 166 shelam Java Minimonsin Downpour Maiju Korhonen ATD 29,52 4,71 -6,48 0 -6,48  
2 154 shelam Sonic Mutkis Onnensoturi Sini Eriksson KKK 30,36 4,58 -5,64 0 -5,64  
3 116 shelam Aino Trouble-Free Adrian Outi Korhonen HAU 31,05 4,48 -4,95 0 -4,95  
4 109 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 32,34 4,30 -3,66 0 -3,66  
5 167 borter Tuikku Flagstones Happy-Go-Lucky Hannele Paajanti AST 33,03 4,21 -2,97 0 -2,97 SERT-H
6 160 shelam Medley Freudenbringer Janica Jaana Leppänummi I-HAH 33,22 4,18 -2,78 0 -2,78  
7 112 shelam Misty Freudenbringer Gloria Jaana Leppänummi I-HAH 33,42 4,16 -2,58 0 -2,58  
8 110 walter Nekku Ronesco Explorer Heini Leskinen HSKH 33,61 4,14 -2,39 0 -2,39  
9 146 walter Riia Vicway Euphoria Sari Mäkelä JAU 34,15 4,07 -1,85 0 -1,85  
10 118 cocspa Jazzy Great Escape Swings With Jazz Eva Bensky AST 34,16 4,07 -1,84 0 -1,84  
11 106 käävil Rico Canmoy's Flying Men Jenni Vaaksio KAT 34,23 4,06 -1,77 0 -1,77  
12 128 parson Sally Frostfairy Laura Jaakola AST 35,53 3,91 -0,47 0 -0,47  
13 117 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 36,27 3,83 0,27 0 0,27  
14 126 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH 37,60 3,70 1,60 0 1,60  
15 134 kääpin Miro Serituulen Gideon Hanna Gustafsson I-HAH 39,81 3,49 3,81 0 3,81  
16 151 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri BAT 29,66 4,69 -6,34 5 5  
17 158 käävil Sasha Fourseason Friend's Burnetrose Laura Ölander HSKH 34,75 4,00 -1,25 5 5  
18 153 parson Milli Gwragged Annwn Milly Mouse Vera Räsänen AST 35,07 3,96 -0,93 5 5  
19 148 jackru Nipa Jevil's Xeronimo Päivikki Turula I-HAH 35,81 3,88 -0,19 5 5  
20 105 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko JAU 36,61 3,80 0,61 5 5,61  
21 149 cavspa Melli Fireboy's My Honey Riitta Haaranen JAU 37,10 3,75 1,10 5 6,10  
22 164 ceskyt Aatu Willow Of Bumble-Bee Castle Jenni Huttunen I-HAH 45,43 3,06 9,43 0 9,43  
23 111 borter Gizmo Grindstones Speak Softly Tapio Niemi BAT 34,40 4,04 -1,60 10 10  
24 157 cocspa Shirley Eben's Singin' In The Rain Eva Bensky AST 43,25 3,21 7,25 5 12,25  
25 161 walter Papu Vicway Silver Bird Hanna Kovanen KSSK 38,55 3,61 2,55 10 12,55  
26 122 cavspa Mandi Fireboy's Smooth Star Riitta Haaranen JAU 41,18 3,38 5,18 10 15,18  
27 156 cocspa Lilli Goldbird's Butterfly Girl Anneli Auhto COC 46,26 3,01 10,26 5 15,26  
28 142 borter Jörö Junipermoor's Irish Dumond Pasi Vesenterä BAT 41,48 3,35 5,48 10 15,48  
  107 kääpin Simo Grande Gremin's Chabbar Tarja Vuolevi-Mykkänen HEILU         HYL  
  108 kääpin Stella Kleinwesen Stella Arctica Harri Kauhanen KAT         HYL  
  113 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH         HYL  
  114 borter Mii Flagstones Terrier Sari Ankkuri BAT         HYL  
  115 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  119 borter Kerttu Flagstones Fly-by-Fire Kirsi Lindroos BAT         HYL  
  120 käävil Yaya Joiner's Quality Yaya Yasmin Laura Ölander HSKH         HYL  
  124 lägpys Elsa Tulikäpälän Roihu Raisa Katja Rahkola I-HAH         HYL  
  125 jackru Jane Achanthus Calamity Jane Jonna Keskiaho HSKH         HYL  
  127 walter Kirppu Vicway Nirvana Terhi Kaitila WALTER         HYL  
  129 shelam Wii Kråkeslottets Miss Infiniti Irene Erling ATD         HYL  
  130 jackru Amelie Alli Jenni Leppänen HSKH         HYL  
  131 shelam Hippi Nappulavaaran Ensi-Ilta Nadja Böckerman KKK         HYL  
  132 borter Touko Grindstones Glenmore Sanna Leimunen BAT         HYL  
  133 borter Riesa Grindstones Sea Surge Mimmi Räsänen BAT         HYL  
  135 mittel Venla Säde Mari Mäkelä I-HAH         HYL  
  136 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen BAT         HYL  
  137 kääpin Kitri Kinghill's Khloe Henna Laaksonen I-HAH         HYL  
  138 parson Rinca Tupla-Täplän Rinca Pipsa Huuhka I-HAH         HYL  
  139 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  140 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  141 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  143 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä ACE         HYL  
  144 kääsna Madde Trixer Jamaica Marjaana Hirviniemi I-HAH         HYL  
  145 käävil Nelli Bebella's Dark Dancer Elina Suoranta HSKH         HYL  
  147 shelam Rondo Happy Master's No Speed Limits Anni Kelkka HAU         HYL  
  150 lägpys Kaima Cimillan Katarina Keiju Paula Luomala KOIVU         HYL  
  152 jackru Jasu Chase Jonna Keskiaho HSKH         HYL  
  155 kääpin Nadi Achando's Bianchi Maria Seppänen I-HAH         HYL  
  159 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  162 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH         HYL  
  163 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU         HYL  
  165 parson Pulu Louise Toni Koutu BAT         HYL  
  121 borter Väinö Foo Fighters Fan Mail Katri Näppä ACE         POIS