Tokokokeen 14.9.2013 tulokset
Itä-Helsingin Agilityharrastajien tokokoe 14.9.2013
Tuomari: Pirkko Bellaoui
Erikoisvoittajaluokka
1. Jomgarden’s Kaliber ”Flamma”, Lyhytkarvainen pyrenneitten paimenkoira, uros
om & ohj Claudia Ottka, 246 p, EVL2
2. Serica’s Bamir ”Ruuti”, Bordercollie, uros
om & ohj Tiia Hämäläinen, 189 p
3. Briskness Hole in One ”Jedda”, Bordercollie, narttu
om & ohj Katja Ruokolainen, 172 p, keltainen kortti
4. Heilurihännän Sea Breeze ”Siipi”, Sileäkarvainen noutaja, uros
om & ohj Sanna Ristikartano, ohjaaja keskeytti
Avoinluokka:
1. Tronic Junex ”Lotto”, Bordercollie, narttu
ohj Pia Miettinen, om Johanna ja Kari Mankinen, 173,5 p, AVO1, KP
2. Ferrafox Prime Hunter ”Luna”, Novascotianoutaja, narttu
om & ohj Tia Soine, 154,5 p, AVO2
2. Starsky Quick and First ”Rölli”, Bordercollie, uros
ohj Riikka Grönroos, om Riikka ja Kari Grönroos, 154,5 p, AVO2
4. Jyckegårdens Smarta ”Robin”, Labradorinnoutaja, uros
om & ohj Päivi Pihlaja, 144 p, AVO2
5. Kiipelin Kova Kanuuna ”Maisa”, Australiankelpie, narttu
om & ohj Noora Heino, 133 p, AVO3
6. Bebella’s Dark Dancer ”Nelli”, Kääpiövillakoira, narttu
om & ohj Elina Suoranta, 129 p, AVO3
7. Tamburenga’s Beech Queen Air ”Vespa”, Australianpaimenkoira, narttu
om & ohj Sari Kariluoto, 109,5 p, AVO3
Alokasluokka:
1. Freyja Krasna Lukrecia ”Freyja”, Kultainen noutaja, narttu
ohj Suvi Koskiniemi, om Markus Mannervaara, 177,5 p, ALO1, KP
2. Black Master`s Nocturnal-Instant ”Vilma”, Belgianpaimenkoira tervueren, narttu
om & ohj Päivi Vilkkilä, 174,5 p, ALO1, TK1
3. Hoppingham´s Lullaby Lullaby ”Laku”, Staffordshirenbullterrieri, narttu
om & ohj Maisa Ojala, 165 p, ALO1
4. Misstep’s Jojoba ”Moira”, Kultainen noutaja, narttu
om & ohj Liisa Mallat, 149,5 p, ALO2
5. Coto del Bolanio ”Nero”, Espanjanvesikoira, uros
om & ohj Anna Kokko, 145,5 p, ALO2
6. Skorpiko´s Sweet Sirena ”Sira”, Dobermanni, narttu
om & ohj Pia Lahtiranta-Pohjola, 130, ALO3
7. Saarnion Natsuko ”Mitzu”, Japaninpystykorva, narttu
om & ohj Salla Aarnio, 115 p, ALO3